Започна превантивната кампания на ОДМВР – София „Децата - обща грижа и споделена отговорност”

Започна превантивната кампания на ОДМВР – София „Децата - обща грижа и споделена отговорност”

Публикуваме видеоклипа в секция „Репортажи

Целта на започналата днес превантивна кампания е да се насочи вниманието на родителите за по-активен родителски контрол, когато купуват или предоставят за управление на децата си мотопеди,  мотоциклети, АТВ и други моторни превозни средства, както и да се акцентира върху необратимите последици, които често настъпват в резултат на миг безразсъдство и недостатъчна ангажираност от страна на възрастните.
Чрез видеоклип, режисиран и изготвен от Кристина Илиева, Деана Цветкова и Ивелина Антова, дванадесетокласничките от ПГ „Велизар Пеев“ в Своге отправят посланието, че грижата за живота и здравето на децата е споделена отговорност на всички. Те апелират към по-голяма ангажираност на семейството, което е призвано да пази децата и да се грижи за тяхната безопасност. Идеята на новата  превантивна кампания е да се приобщят по-голям кръг хора и институции, които да обединят усилията си с действията на полицията в посока формиране у възрастните на отговорно и безопасно поведение на пътя, както и да възпитат по този начин и подрастващото поколение.
Видеоклипът ще се излъчва на мониторите в сектор „Пътна полиция“ в областната дирекция и в информационния център на община Своге.
В рамките на кампанията са подготвени и над 1600 лични обръщения от името на директора на ОДМВР - София главен инспектор Мариета Иванова и началника на  РУП - Своге, адресирани до родителите на всеки ученик от гимназиален етап, които ще им бъдат връчени в края на учебната година. Чрез този нетрадиционен подход те ще бъдат призовавани към по-голяма родителска ангажираност и завишен контрол при предоставянето на моторни превозни средства на своите деца - нерядко явление през лятната ваканция, за съжаление, често с негативни, а понякога и с фатални последици. До началото на лятната ваканция кампанията ще бъде реализирана и на територията на останалите РУП в Софийска област.
За активната подкрепа, взаимно партньорство и изключителен принос в областта на превенцията за пътна безопасност абитуриентките получиха грамоти, връчени им лично от директора на ОДМВР - София.

Водещи новини

Времето